Po krste megažúr

Bývalá tenistka si veľký deň pre svoju princeznú naplánovala do posledných detailov. Cibulková nič nepodcenila a deti, manžela, rodinu i pozvaných prominentných hostí nahromadila do sakrálnych priestorov Dómu svätého Martina. Tam, pod zvonmi ikony nášho hlavného mesta, sa odohral krst Dominikinej druhorodenej dcéry Ninky.

„Od víťazných zápasov na najväčších dvorcoch sveta až po toto – nikdy nebudem môcť dostatočne poďakovať Bohu za život, ktorý nám vybral,“ poznamenala dojatá mamička pri sviatosti, ktorá je základom kresťanského života a podľa odbornej literatúry slúži k očisteniu od prvotného hriechu.

No po nej nasledovalo aj niečo celkom iné – nákladný megažúr hrdých rodičov, krstných rodičov i priateľov na prestížnom kopci. Spoločnosť sa totiž z dómu presunula do vyšších nadmorských výšok, a to priamo do areálu Bratislavského hradu. Tam sa konala honosná hostina po krste.

Luxus Márie Terézie

Kým cirkevná záležitosť sa podľa všetkého obišla „len“ s milodarmi do zvončeka a prípadnou finančnou injekciou pre duchovných priamo od manželov Navarovcov, akcia na hrade už bola o niečom inom.

Dominanta metropoly spadá pod trhový mechanizmus, čo v ľudskej reči znamená, že ak tam chce človek usporiadať nejaké mecheche, treba vybrať peňaženku. To platilo aj v prípade prominentnej záujemkyne o prenájom exkluzívnych priestorov. Dominika preto zaklopala na dvere Kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky, aby s ňou uzavrela zmluvu.

Šarm ju objavil vo verejne dostupnom registri a vďaka tomu sme sa dozvedeli, akú čiastku Cibulková štátu zaplatila. Nájomca, v tomto prípade spomínaná Dominika, vysolila za jedinečnú bratislavskú kulisu pre oslavu Ninkinho krstu 4 840 eur. Bývalej športovkyni a jej spoločnosti za to sprístupnili napríklad aj terasu barokovej záhrady o výmere úžitkovej plochy 1 632 štvocových metrov.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.