Vláda  zatrhla Slovákom cestovanie s účelom rekreácie, aby sa pokúsila aspoň čiastočne eliminovať riziko zavlečenia nových prípadov koronavírusu a hlavne nových mutácií do krajiny. Časť národa je pobúrená, časť tlieska s tým, že bolo načase. Niektorí teda dovolenky odložili, niektorí sa snažia s nariadením vypiecť. Napríklad aj tým, že si zháňajú potvrdenie o tom, že si idú dať opraviť zuby napríklad do Egypta. Liečiť si zdravie v zahraničí totiž môžeme... a veď popritom aj zrelaxujeme.

 

Bola v práci

Do zahraničia odlietali tisíce Slovákov, prirodzene však na seba najviac strhli pozornosť tváre zo šoubiznisu či z politiky. Najviac emócií asi vzbudila Dominika Cibulková, ktorá s rodinou relaxovala na Maldivách a vďaka prednostnému očkovaniu nemusela ani do karantény. V relácii RTVS Silná zostava obhajovala svoju cestu aj tým, že tam bola pracovne – propagovať rezort. „Tým, že by som bola doma, by som nikomu nepomohla. Takže som v tom nevidela rozdiel,“ povedala okrem iného.

Nechcem čakať

Spevák Majk Spirit je ďalšou celebritou, ktorá si vyrazila za teplom. Nedávno bol v Dubaji, teraz sa mu krátko pred zákazom podarilo odletieť na rizikový Zanzibar. Argumentuje tým, že dovolenku už dvakrát zo solidarity zrušili. Do tretice si s manželkou povedali, že vyrazia. „Viem, že tým riskujeme hejt na sociálnych sieťach, naše šťastie a pekné rodinné zážitky sú pre mňa viac ako verejná mienka... Fakt som sa na tieto chvíle tešil 10 rokov a teraz mi vravíte, počkaj, ostaň doma. Koľko? Rok? Dva? A čo keď to takto bude navždy? Na jeseň zas príde nejaká mutácia, potom budúci rok COVID-22, potom 23... Ja sa snažím žiť v prítomnosti a užívať si,“ odkázal na sociálnej sieti s tým, že je na bezpečnom mieste, v rezorte, kde je len 16 izieb. Veď by svoje dieťa nevystavil riziku. Vraj podstupuje PCR testy. Ako keby tento fakt chránil proti kovidu...

Pokračovanie na nasledujúcej strane.