Stretnúť na ulici hviezdu či slávnu modelku je vždy vzrušujúce. Sledovať, čo má oblečené, zhodnotiť, či je aj v skutočnosti taká krásna a bezchybná ako v časopise. Najväčšiu šancu majú, samozrejme, tí, ktorí sa dostanú do Los Angeles. Tam nie je naozaj problém vidieť s nákupným vozíkom vychádzať zo supermarketu Angelinu Jolie, sedieť na manikúre vedľa Sharon Stone alebo sa surfovať s Cameron Diaz, pretože sú tam doma.

V Los Angeles sú aj hviezdy ako  Sharon Stone bežným zákazníkom.
V Los Angeles sú aj hviezdy ako Sharon Stone bežným zákazníkom.
Zdroj: Profimedia

Na hviezdy prvej veľkosti však už bez problémov natrafíte aj v Európe. Koniec koncov, je to iba pár dní, čo kolegyňa stretla v Bratislave na Zámockej ulici Catherine -Zeta Jones. To však bola naozaj náhoda, veď aj bolo Slovensko pre návštevu manželov Douglasovcov hore nohami. Sú však miesta, kde každú chvíľu narazíte na dovolenkujúcu celebritu. V Európe je na prvom mieste talianske Portofino.

Hollywoodsky herecká pár Michael Kirk Douglas a Catherine Zeta-Jones pózujú pred Grand Hotel Kempinski High Tatras počas svojej návštevy v slovenských horách.
Hollywoodsky herecká pár Michael Kirk Douglas a Catherine Zeta-Jones pózujú pred Grand Hotel Kempinski High Tatras počas svojej návštevy v slovenských horách.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Letovisko smotánky

Preslávené letovisko leží v malebnej zátoke a je dobre chránené. Z jednej strany ho obmýva ho more a obklopujú horské svahy porastené olivovníkmi a cyprusmi. Vedie sem len úzka cesta plná serpentín, ktorá vyžaduje šoférovu zručnosť. Možno aj preto dostal jednej z najnovších modelov kabrioletu Ferrari názov Portofino, pretože sem dokonale zapadne.

Samozrejme, je aj iná možnosť, než prifrčať na Ferrari – priplaviť sa po mori. Ideálne jachtou, ale jazdí sem aj trajekt. No aj tak je Portofino relatívne izolované a aj preto vždy priťahovalo smotánku. Hviezdy obdivovali miestnu farebnú architektúru, užívali si výborné služby a oddávali sa priezračnému moru. Dovolenku tu v minulom storočí veľmi rada trávila talianska diva Sophia Loren, hollywoodsky párik Liz Taylor a Richard Burton. Monacká kňažná Grace a mnohí členovia kráľovských rodín.

A sláva dedinky stále nepohasla, práve naopak, je čoraz viac v kurze. Celebrity sa neuzatvárajú za steny nedobytných privátnych rezidencií, no voľne sa pohybujú po uličkách, jedia v miestnych reštauráciách a kotvia neďaleko pobrežia. Toto leto tu turisti mohli stretnúť napríklad Kylie Jenner, ktorá tu oslavovala dvadsiate druhé narodeniny. Romantický večer so ženou tu zažil aj Matt Damon a boli tu aj Douglasovci. Možno dostali tip od Sarah Jessicy Parker alebo Jennifer Aniston, ktoré v Portofine dovolenkovali minulý rok.

Ferrari Portofino, jedna z možností ako sa dostať medzi hviezdy. Druhá možnosť je jachta a tretia trajekt.
Ferrari Portofino, jedna z možností ako sa dostať medzi hviezdy. Druhá možnosť je jachta a tretia trajekt.
Zdroj: Archív

Aspoň zmrzlinu

Samozrejme, dovolenka v Portofine nie je lacný špás, do päťhviezdičkového hotela Belmond Splendido so strešnou záhradou sa bežný Slovák asi nedostane a aj „skromnejší“ apartmán za 620 eur na noc je dosť drahý špás. No môžete si sem spraviť výlet. Okúpať sa, dať si kávu alebo zmrzlinu, pri ktorej na diétu zabúda aj Claudia Schiffer. Alebo si vyšliapnuť na hrad Castello Brown či do kostola San Giorgio. Ak budete mať šťastie, možno si ho práve príde pozrieť aj nejaká filmová hviezda. A ešte pravdepodobnejšie je, že ju namiesto delfínov uvidíte blázniť sa vo vlnách. Ako napríklad modelku Kate Moss, ktorú počas tohtoročného pobytu najviac bavilo skákať do vĺn dokonalé šípky.