Zarytý starý mládenec Ján Ďurovčík (49) pred rokom, v jeden krásny júnový pondelok, predsa len vstúpil do stavu manželského. Stalo sa to rok potom, ako požiadal svoju lásku, muzikálovú herečku Barboru (25) o ruku. Svoje áno si nepovedali len „do roka a do dňa“, ale aj na jeho meniny.

Luxusná svadba Jána Ďurovčíka a Barbory Hlinkovej.
Luxusná svadba Jána Ďurovčíka a Barbory Hlinkovej.
Zdroj: Emil Vasko

S dvomi čiarkami na tehotenskom teste však ďalší rok nečakali. Barbora je už pár mesiacov tehotná. To, že sa stanú rodičmi, netaja. Barbora sa už pomaly mentálne pripravuje na pôrod, ktorý by mal prísť už o štyri mesiace. Vďaka koronakríze, ktorá zavrela umelcov doma, sa im podarilo dlho tajiť jej rastúce tehotenské bruško. Odhalenie by prišlo najneskôr počas premiéry Ďurovčíkovho muzikálu Voda (a krv) nad vodou, ktorá sa už mala konať v máji  v Divadle Nová scéna. Barbora v muzikáli totiž spieva.

 

Keďže nejde o hlavnú postavu, nastávajúci otecko nebude mať problém nahradiť ju, vymeniť ju za inú speváčku.  Barbora by teoreticky mohla aj v tehotenstve skúšať s niekým v alternácii a hneď, ako jej to dieťa  po pôrode dovolí,  vrhnúť sa do práce. Uvidíme, ako choreograf vyrieši situáciu, je však jasné, že načas bude musieť manželku vymeniť na javisku za inú herečku. Barbora na Novej scéne hrá ešte v troch iných predstaveniach - Mamma Mia!, Rasputin a Šľahačková princezná. 

Júlia s bruškom

Podobná situácia postretla Nelu Pociskovú, ktorá prichystala Novej scéne prekvapenie. Krátko na to, ako po materskej začala skúšať predstavenie Rómeo a Júlia, otehotnela. S rastúcim bruškom sa už na javisko nepostavila. So smiechom vtedy Šarmu povedala: „Moja prvá veta v muzikáli znie: Šestnásť rokov mám... mužov nepoznám, mám z nich ešte strach. Júlia s veľkým bruškom, to by bolo divné.“