Predstavitelia Romea a Júlie z úspešného rovnomenného filmu Franka Zeffireliho z roku 1968 podali žalobu na filmovú spoločnosť Paramount. Vadí im intímna scéna, v ktorej sa objavili nahí. Podľa časopisu Variety, ktorý cituje web idnes.cz, chcú Leonard Whiting (72) a jeho o rok mladšia herecká kolegyňa Olivia Husseyová vysúdiť viac než 500 miliónov dolárov. Chcú ich za údajné sexuálne zneužitie, sexuálne obťažovanie a podvod.

Režisér Zeffirellli, ktorý pred tromi rokmi zomrel, podľa žaloby mladým hercom povedal, že v scéne, ktorá sa odohráva v spálni, vystúpia v bielizni telovej farby. Napokon to zmenil na make up, no aspoň kameru sľúbil umiestniť tak, aby divák nevidel nahotu. V skutočnosti, bez toho, aby o tom vtedy mladí herci vedeli, ich ale filmoval nahých. V scéne tak chvíľu vidno hercov zadok a herečkine prsia.

Pol miliardy si zaslúžia

Úprimnosť konania hereckej dvojice, za ktorou mnohí vidia vypočítavosť, nabúral rozhovor, ktorý nie tak dávno vyšiel v časopise Variety. Olivia Husseyová, ktorá mala v čase natáčania filmu pätnásť rokov, v ňom povedala, že nikto v tom čase a v jej veku nič podobné nerobil, no režisér scénu natočil vkusne.

Herci tvrdia, že ich oklamali.
Zdroj: Profimedia.cz

Prečo sa zábery z Rómea a Júlie hercom prestali páčiť teraz a opakujú, že Zeffireli s nimi jednal nepoctivo, je záhadou. Podľa žaloby si Leonard a Olivia za psychickú ujmu, ktorú za milostnú scénu vytrpeli, 500 miliónov dolárov zaslúžia. Obvinená spoločnosť na žalobu zatiaľ nereagovala, no ich právnikom isto horia hlavy...