Princ Harry má, podobne ako jeho matka Lady Diana, veľmi blízko k Afrike - zasadzuje sa za vzdelávanie detí, bojuje proti AIDS ale aj za ochranu nosorožcov a iných ohrozených zvierat.  S Afrikou sa Harrymu spájajú aj pekné spomienky na randenie s Meghan. V Botswane strávili dovolenku a neskôr sa tam vrátili, aby tam oslávili jej narodeniny. 

Je možné, že sa dvojica ocitne v Afrike na dlhší čas. Intenzívne sa totiž hovorí o tom, že by sa spolu s ich dieťaťom mohli aspoň na pol roka odsťahovať na čierny kontinent, aby pracovali v charitatívnej oblasti. Správu priniesla aj spravodajská stanica BBC, ktorá cituje denník The Sunday Times.

Princ Harry je na zožratie. Pozrite si tieto fotografie a skúste povedať, že nebude skvelým otcom!

Britský kráľovský palác chce vraj využiť obrovskú pozornosť, ktorú na seba priťahujú Meghan a Harry v prospech charitatívnych akcií a propagácie Británie. Zatiaľ sa skloňujú dve krajiny - manželia by mali žiť aspoň pol roka buď v Botswane alebo Juhoafrickej republike, iné zdroje hovoria dokonca dvoch či troch rokoch.

Experti však hovoria o tom, že náklady na ich bezpečnosť a život v Afrike budú neadekvátne vysoké vzhľadom na prínos, čo sa nemusí páčiť daňovým poplatníkom.

Nápad mal podľa médií vzísť od Davida Manninga, bývalého britského veľvyslanca v USA a schváliť ho mal aj Buckinghamský palác. Podľa The Sunday Times však rozhodnutie nepadne skôr ako v roku 2020. 

Harry pomáha aj pri ochrane zvierat.
Harry pomáha aj pri ochrane zvierat.
Zdroj: Profimedia.sk