Chytrá technológia

Moderátorka našla spoločnosť, ktorá pracuje na základe špeciálnej, takzvanej SmartCoat technológie.

„Je to revolučný spôsob odovzdávania antimikrobiálnych účinkov na povrchy plôch a to bez zdravotných rizík pre ľudí, zvieratá, voľne žijúce živočíchy, rastliny a bez nebezpečného vplyvu na životné prostredie,“ dozvedeli sme sa s tým, že celý proces funguje ako fyzikálna dezinfekcia vďaka pôsobeniu svetla pri takzvanej fotokatalytickej mineralizácii.

Za krkolomnými odbornými slovami sa skrýva jednoduché vysvetlenie. Hlavnou zložkou je skrátka titán (TiO2), netoxický materiál bez negatívneho vplyvu. Po dopade svetelnej energie na povrch ošetrenej plochy dochádza na tomto povrchu a v jeho bezprostrednej blízkosti nepretržite k reakciám, ktoré rozkladajú všetky organické látky, ako sú baktérie, vírusy, plesne, prchavé organické látky a ďalšie patogény.

Jesenskej príbytok komplet prešiel týmto procesom, o ktorý sa postarala čata profesionálov. Vyčistili všetko, od podlahy až po strop, ba dokonca aj Katarínino ochranné rúško na tvár. A všetko sa to udialo pred kamerami, aby v relácii mohli odvysielať ďalšiu zaujímavú reportáž.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.