Iva Janžurová (79) bola vždy považovaná za veľmi sympatickú ženu a skvelú komičku, nikdy však nebola módnou ikonou. Paradoxne, k svojskému štýlu dospela až na staré kolená. Vďaka ležérnym mladistvým modelom, ktoré si oblieka posledné roky, úžasne omladla. Tlieskame! Ukazuje, že je originálna nielen na javisku, ale aj keď je sama za seba.

Punková babička

Máloktorá herečka je po celý život žiadaná, tak ako Iva Janžurová. Hviezdila v časoch socializmu, keď sa bez nej nezaobišla žiadna bláznivá filmová či televízna komédiá. No ešte lepšie sa uchytila v porevolučnej ére, keď ukázala, že je aj veľká dramatická diva. A zreje ako víno. Hoci už má požehnaný vek, stále je plná energie a nakrúca výborné filmy a účinkuje v kvalitných divadelných hrách.

Zvládne toho viac než nejedna mladica určite aj preto, že je mladá duchom. Dokazuje to aj jej štýl obliekania. Žiadne nudné kostýmy, jej kreácie sú nápadité, ležérne elegantné, ale aj extravagnatné. Pozornosť venuje aj doplnkom, netradičnej kombinácii farieb, nebojí sa ani tenisiek. Paradoxne, z platinovej kráľovnej grimás sa stala módna ikona, ktorá sa nebojí ani punkersky nonkonformného štýlu na spôsob Vivienne Westwood.