Nemal maturitu

V istom období začalo byť verejným tajomstvom, že Michal Dočolomanský zmenil svoju sexuálnu orientáciu. Veril tomu málokto, prvý to vraj zistil herec Oldo Hlaváček. „Potreboval som požičať vŕtačku. Mišo mal predstavenie, poslal ma k nemu domov. Keď som zazvonil, neotvorila mi Michalova manželka Marta, ale veľmi populárny spevák. O ňom sa vedelo, že je inak orientovaný. Povedal mi, že čaká Miša s večerou," cituje Hlaváčka, ktorému vraj v tej chvíli bolo všetko jasné, idnes.cz.

Michal Dočolomanský
Zdroj: TASR

Český web prináša aj ďalšie zaujímavosti. Na divadelnú fakultu Dočolomanského prijali, hoci bol automechanik a nemal ani maturitu. Vo svojej kariére si dvakrát zahral Gustáva Husáka. Hral v dvesto filmoch a tridsiatich seriáloch, viac ako štyridsať rokov strávil v SND.

Michal Dočolomanský
Zdroj: archív SND

Jeho najslávnejšia rola je Juraj Jánošík z muzikálu Na skle maľované. Zomrel vo veku 66 rokov na následky rakoviny pľúc, nakoľko fajčil od trinástich rokov a tohto zlozvyku sa nevedel vzdať. Dočolomanského syn je muzikant, dcéra sa odsťahovala do zámoria. Pre mnohých Čechov ostáva Michal Dočolomanský aj štrnásť rokov po smrti najvýraznejší slovenský herec.