Bol to šok, keď spevák český David Stypka (†41) v lete roku 2019 oznámil, že má jednu z najstrašnejších diagnóz, rakovinu pankreasu. Držiteľ najprestížnejšej českej hudobnej ceny Anděl, ktorý s Evou Farnou naspieval hit Dobré ráno milá, mal čerstvých štyridsať a bol otcom troch malých detí! Všetko bolo o to hrozivejšie, keď mu lekár oznámil, že chorobu diagnostikovali v poslednom štádiu a má pred sebou tri mesiace života.

Zákernejší než rakovina

Našťastie sa vtedy ukázalo, že išlo o omyl a choroba sa dá riešiť operáciou aj chemoterapiou. Po náročnej liečbe sa David v plnej sile vrátil do práce, spieval a tvoril, a kým to vzhľadom na pandémiu išlo, aj koncertoval. O chorobe hovoril ako o dobre, ktoré mu pozitívne zmenilo život, a veril, že ju zvládne.   

Ešte v decembri bolo všetko v poriadku a komunikoval na internete. Rozhodne to nevyzeralo, že sa jeho čas naplnil. Lenže, žijeme v extrémne rizikových časoch. Davida sa infikoval koronavírusom a vzhľadom na jeho podlomené zdravie mohol ukázať svoju najhoršiu tvár. Túto nedeľu David Stypka odišiel…

Český hudobný svet je šokovaný. Na Instagrame sa s ním rozlúčil Tomáš Klus, Ewa Farna  a Matěj Ruppert priznal, že mu s kapelou uvažujú venovať nejakú skadbu.  A keďže David po sebe zanechal ženu a tri malé deti, celebritní kamaráti sa rozhodli usporiadať pre nich zbierku.