Vyzeralo to, že jedna z najslávnejších speváčok sveta si svoj kalich trpkosti už vypila. Nemala to ľahké, keď René, ktorý bol jej životnou láskou, otcom jej troch detí a ochrancom, fatálne ochorel. Bola zvyknutá opierať sa o neho po celý život, veď sa stal jej manažérom, keď bola len dvanásťročným geniálnym dieťaťom. Neskôr sa do nej zamiloval a žili by krásne, keby nebol veľmi chorý. S rakovinou sa roky statočne bil, no v roku 2016 zákernej chorobe podľahol. Pre Celine to bola obrovská rana, ktorú pomáhala hojiť hlavne jej práca – koncerty, publikum a fanúšikovia. Lenže teraz prichádza aj o tieto životné istoty.

Krutá diagnóza

Pritom to vyzeralo, že život hviezdy sa zase pomaly dostal do príjemných koľají. Venovala sa hudbe, rodine aj milovanej móde, pre ktorú je vďaka vysokej štíhlej postave predurčená. Lenže vlani v decembri prišla zdrvujúca správa, ktorá šokovala svet. Aj Celine je vážne chorá!

Lekári geniálnej speváčke diagnostikovali neliečiteľné neurologické ochorenie, ktorému sa laicky hovorí syndróm stuhnutého človeka. Choroba so skratkou SPS napáda centrálny nervový systém. Pacientom spôsobuje kŕče a tuhnutie svalov, ktoré mu bránia v pohybe, a čo je pre speváčku obzvlášť kruté, napáda aj hlasivky, ktoré sú vlastne tiež sval.