Týždeň módy si pripomenul aj dvoch velikánov, ktorí nedávno odišli do módneho neba. Kreatívny riaditeľ značky Paco Rabanne, Julien Dossen, ponúkol svoju kolekciu kovových šiat ako poctu španielskemu návrhárovi. A Andreas Kronthaler, ktorý bol manželom Vivienne West­wood, predstavil prvú kolekciu po smrti rebelky. Obsahovala niekoľko odkazov na jej tvorbu a začínala sa blúzkou s jej portrétom. Prehliadke kraľovala Irina Shayk a uzavrela ju Westwoodovej vnučka Cora v svadobnom korzete s bielymi čertovskými rožkami a kyticou bielych kvetov. V hľadisku sedelo množstvo ľudí v jej bizarných kreáciách a asi ani jedno oko nezostalo suché.

Tašky z húb a hrozna

Jessica Alba sa zase priznala k obdivu ku kamarátke Stelle McCartney. Tá najnovšiu kolekciu predviedla v jazdiarni. Modelky do spoločnosti čriedy koní dala zámerne. Na prehliadkach je vraj vždy veľa kože, kožušín a peria a ona chcela ukázať, ako sa dá krása zvierat využiť aj bezbolestne. Nechýbali ani vegánske tašky, kde kožu zvierat nahradila materiálom z hrozna, jabĺk a húb.

Neverná

Zvierací motív bez utrpenia predviedla na sexi tele i Zendaya. Jej účasť na prehliadke Louis Vuitton bola trocha prekvapením. V poslednom čase svoju osobu spájala výhradne so značkou Valentino, ktorej sa v roku 2020 dokonca stala veľvyslancom. Teraz však ich prehliadku odignorovala, takže možno ide o návrat do staronovej stajne.

Očarená rebelka

Samozrejme, nebola jediná, koho mohli naživo obdivovať ľudia, ktorých nezaujímajú len šaty, ale aj hviezdy. Speváčka Avril Lavigne sa, naopak, nehrala na dámu. Pred hotelom ju fotografi zvečnili s fľašou bubliniek a obscénnym gestom, ktoré im ukázala do objektívu. Aj drzá rockerka, čerstvo rozídená hudobníčka, ktorá v hriešnom meste údajne randila s raperom Tygom, však skrotla, keď zoči-voči stretla Christiana Louboutina. Na jeho prehliadke ho dokonca požiadala o spoločnú fotkou, s ktorou sa okamžite pochválila na Instagrame.