Na tohtoročný filmový festival v Cannes určite nebude rada spomínať britská herečka Jodie Turner-Smith. A pritom sa tam tak tešila, veď na prestížnom podujatí na Azúrovom pobreží sa zúčastnila po prvý raz. Lenže napokon sedela hodiny na polícii namiesto toho, aby chodila po akciách. Daň za to, že sa tak blýskala na červenom koberci v šatách a diamantových šperkov od značky Gucci, bola, že si ju všimli aj zlodeji. A keď sa vybrala na raňajky, vošli jej do hotelovej izby a ukradli ešte aj zásnubný prsteň jej mamy.

Prílišné fintenie sa nevypláca. Britská herečka o všetky šperky prišla.
Zdroj: instagram

Krása nestarne

Naopak, nostalgické spomienky bude mať na tento ročník Emília Vášáryová (79). Herečka, ktorá sa v poslednom čase stráni spoločenského života, prijala pozvanie zúčastniť sa na retrospektívnom uvedení filmu Až príde kocúr, ktorý odštartoval jej filmovú kariéru. Bolo to v roku 1963 a pani Milka si pre novinárov zaspomínala na jednu spoluherečku. Bola to mačka, s ktorou účinkovala na hrazde. Obe mali strach a obe spadli, akurát že cica vraj elegantnejšie, zatiaľ čo ona skončila poškrabaná a dotlčená v nemocnici.

Pred päťdesiatimi rokmi slovenská herečka predviedla mladú a teraz svoju zrelú krásu. Tú reprezentovala aj Catherine Deneuve (77), ktorá je však na tunajšom festivale skoro každý rok pečená-varená. Teraz prišla s filmom, v ktorom hrá mamu umierajúceho syna, a premietanie si vyslúžilo jeden z najväčších potleskov. Diváci sa totiž jej účasti naozaj tešili, lebo počas nakrúcania utrpela francúzska ikona mozgovú príhodu. Našťastie sa z nej dostala ako tá mačka, na ktorú spomínala pani Milka.

Zlaté priedušky

Kým modelkovský úvod festivalu patril sexi Eve Herzigovej, žezlo po nej prevzala Bella Hadid, ktorá sa sem prišla zregenerovať po parížskom týždni módy, a tak si užívala filmy, večierky aj more. Ohurovala výstrihmi a rozparkami, ale aj telom v plavkách, keď skákala z útesov.  Predviedla mnoho nádherných rón, najzaujímavejšíe však boli s masívnym zlatým šperkom na hrudi, ktorý vyzeral ako model priedušiek.

Bella Hadid
Zdroj: instagram

„Prekecol“ sa

Cenu za najlepšiu réžiu si z Cannes odniesol Leos Carax za muzikál Annette, v ktorom hviezdi Marion Cotillard a ktorý už môžete vidieť aj v našich kinách.

Držiteľ zlatej palmy pre najlepšieho herca
Zdroj: instagram

Z hereckých hviezd prišiel Bill Murray, Justin Timberlake či Timothee Chalamet, Sean Penn, no hviezdou číslo jeden sa vďaka palme pre najlepšieho herca stal Caleb Landry Jones, ktorý si v thrilleri Nitram zahral sériového vraha Martina Bryanta, ktorý v roku 1996 v Tasmánii zavraždil 35 ľudí.

Hlavnú cenu si konečne odniesla z Cannes žena, francúzska režisérka Julie Ducournau za film Titane. Naposledy sa to podarilo v roku 1993 Jane Campion za Piano!

Bohužiaľ, správa, ktorou mal festival vyvrcholiť, sa odtajnila hneď na začiatku záverečného ceremoniálu. Omylom ju prezradil predseda poroty Spike Lee. Zmätená režisérka sa preto najprv ani nevybrala na javisko. Až keď publikum začalo pokrikovať, vyzval Lee Sharon Stone, nech teda už tú cenu odovzdá. Teší nás, že nielen u nás doma sú zmätky.