Šokujúca správa sa objavila v závere minulého týždňa. Herec a neúspešný politik Andy Hryc sa dostal do vážnych zdravotných problémov. Objavila sa uňho akútna leukémia, ochorenie, ktoré sa dá voľne preložiť ako rakovina krvi. Náročná liečba si vyžaduje aj množstvo transfúzií krvi, preto rodina umelca okamžite bila na poplach a obrátila sa k národu s veľkou prosbou.

Hryc má totiž zriedkavejšiu krvnú skupinu A1 Rh negatívnu. V transfúznych staniciach je však pre koronakrízu životodarnej tekutiny nedostatok aj pri bežnejších skupinách. Andyho dcéra Wanda (42) preto požiadala všetkých, aby prišli darovať krv a zachránili tak nielen jej milovaného otca. A zdá sa, že sa to stretlo s ohlasom.

NA NEMOCNIČNOM LÔŽKU Pre koronavírus je petržalská nemocnica poloprázdna, Andyho Hryca mohli okamžite hospitalizovať.
Zdroj: ARCHÍV

 „Mám informácie, že to vyvolalo veľkú reakciu a ľudia išli darovať krv. Teším sa za seba, ale najmä ostatných pacientov,“ povedal Šarmu do telefónu skromne samotný pacient Andy Hryc, ktorý sa práve chystal v nemocnici na ďalšie dodanie krvi.

 

Naordinovaných má niekoľko chemoterapií, ktoré mu môžu pomôcť. Ak by s liečbou začali neskoro, mohlo by to mať fatálne následky. Tento typ choroby si totiž vyžaduje okamžitý zásah.

Hryca môže tešiť, že Slováci opäť ukázali, že majú veľké srdce a záleží im na zdraví ostatných ľudí. Aj v čase pandémie koronavírusu, ktorý má niektoré podobné symptómy ako akútna leukémia, sa odhodlali vojsť do transfúznych staníc, aby podali ruku tým, čo to veľmi potrebujú.

Pokračovanie na nasledujúcej stránke.