Miluje módu, sleduje rôzne trendy a v oblasti šoubiznisu je ako doma. Bruno Ciberej (40) je skrátka ako špongia, ktorá nasáva informácie a v prípade potreby ich sype ako z rukáva. Svoje poznatky už rok využíva aj pri moderovaní publicistiky v Ranných novinách, kde ho však doslova „zabíja“ jedna vec. Ranné vstávanie. „Tak s tým mám naozaj veľký problém. Nikdy sa nenaučím vstávať skoro ráno, je to odporné! Pred každým vysielaním spím tak štyri až päť hodín, pretože nedokážem zaspať skôr, aby som si dostatočne oddýchol. Ale nesťažujem sa, lebo táto práca ma extrémne baví. Už ako dieťa som si natáčal vlastné videá, kde sedím za stolom a čítam správy. Čiže sa mi splnil detský sen,“ smeje sa Bruno s tým, že keby sa posnažil, kazety s nahrávkami by ešte niekde našiel.

ROZHOVOR Dara Rolins o novom chlapovi: Predstaví len muža, s ktorým strávi viac ako jednu noc

 

Perfekcionista

Čo sa týka šoubiznisu, je Bruno Ciberej chodiacou encyklopédiou. „Rád si veci študujem a zisťujem. Napríklad neznášam pozerať doma filmy, pretože ak v ňom odznie nejaký názov alebo fakt, ktorý mi veľa nehovorí, okamžite film stopnem a idem si to doštudovať. Pokojne sa to opakuje počas jedného filmu aj niekoľkokrát a úprimne to neznášam. Preto idem radšej do kina, lebo viem, že tam nezapnem na mobile google,“ konštatuje Bruno a jedným dychom dodáva , že jeho perfekcionizmus zrejme pramení aj zo znamenia Panna. Ak vie, že má pravdu, dokáže sa hádať takmer do krvi. „Ja to občas milujem,“ sype si popol na hlavu.

 

Bojuje s chorobou

A otvorený je aj v rozhovore o ochorení, ktoré ho trápi približne štrnásť rokov. Trpí totižto na alopéciu, čo je autoimunitná choroba spojená s vypadávaním vlasov či ochlpenia. Brunove ložiská sú na temene hlavy a pod bradou. „Nikto mi nikdy nepovedal, z čoho to vzniklo. Skúšam rôzne veci, a preto som si dal operovať oči či vybrať krčné mandle. Všetky výsledky mám však dobré, väčšina lekárov to teda pripisuje stresu. Zo začiatku som mal alopéciu viditeľnú viac, teraz ju mám v norme,“ hovorí úprimne. Brunove ložiská putujú, občas časť lysiny zarastie, inokedy nie. Lieky však neberie, užíva len vitamíny na podporu rastu vlasov. „Zo začiatku som to riešil a myslel som na to. Teraz už nie, no treba o tomto probléme hovoriť, lebo dokáže poriadne zaťažiť psychiku. Hlavne žien, ktoré sú niekedy nútené nosiť až parochne. Ja však nemám alopéciu v takej rozsiahlej forme, čiže sa nemôžem až tak sťažovať,“ dodáva sympaticky o svojej malej chybičke krásy.