Gender deformuje

Svoje o tom vie aj herečka Božidara Turzonovová, ktorá sa hlási ku kresťanstvu a konzervativizmus jej nie je cudzí. Dača, ako ju familiárne volajú, sa celú kariéru pohybuje v umeleckom prostredí, kde homosexuáli a lesby môžu nájsť svoje kreatívne uplatnenie. Takže ľudí ľúbiacich rovnaké pohlavie mala vôkol seba požehnane. Turzonovová aj preto nedávno diskutovala v relácii Do kríža.

Reč prišla na tému gender, keď sa osoby rozhodnú zmeniť si pohlavie. Tu len sťažka hľadala slová, a keď dostala otázku, či toto hnutie ohrozuje kultúru rodiny, odpovedala:

„Ja si myslím, že deformuje. Dnes môže chlapček prísť a povedať, že ja som vlastne dievčatko. Vy s ním môžete ísť k doktorovi a on sa tak postupne stane dievčatkom. A potom je dospelejší, a predsa by chcel byť naspäť mužom. Osobne poznám takéto prípady a ohrozuje to rodinu nie v tom klasickom zmysle, ale začína to byť ako porucha,“ poznamenala v diskusii herečka. No zároveň upozornila:

„Nehovorím, že by som nemala dostatok tolerancie. Musím povedať, že moji traja intímni priatelia boli homosexuáli, veľmi kultivovaní ľudia,“ dodala a otvorila tým bolestivú trinástu komnatu.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.