Turzonovová sa tak zbavila bremena, ktoré ju muselo celé roky ťažiť a vysávať peniaze z peňaženky. Zrušením firmy došlo k definitívnej bodke za minulosťou, ktorá ju a jej muža kvárila…
Na druhej strane ich spoločný boj s problémami spojil. „Sme si bližší než brat alebo sestra. Stačí mi na ňu pomyslieť, už mi zvoní telefón a volá mi. S manželkou si po toľkých rokoch absolútne dôverujeme,“ povedal kedysi vďačný Adamovič na margo svojej Dače.

A čo na to ona? „Manželstvo je ťažké zamestnanie. A najmä v našej brandži je to problém. Veľa však závisí od vášho rozhodnutia. Hoci by mohol človek každý pondelok začínať nový život, keď má raz rodinu, nesmie vymýšľať,“ zauvažovala v minulosti herečka, ktorá stála pri svojej láske od školských čias až do jeho skonu.

Dve tragédie

Vráťme sa ešte k Adamovičovým kozám. Doviedli ho k nim totiž zdravotné ťažkosti, ktoré sa začali autohaváriou pri Hlohovci, keď do jeho vozidla vletelo predbiehajúce auto. „Ešte som stihol spolujazdcovi povedať, nech sa chytí palubnej dosky, vtedy ešte neboli povinné pásy. Bol to čelný náraz. Mne motor dolámal nohu, odvtedy ju mám kratšiu, volant prevalil hruď a pri náraze som doslova zjedol zrkadlo,“ zaspomínal si v Pravde kedysi umelec, ktorého štyri hodiny zašívali bez umŕtvenia.

Spomenul aj odvrátenú tragédiu, keď začal horieť motor lietadla, v ktorom sedel. Ma­šina padala šesť kilometrov, všetci sa lúčili so životom. Našťastie dva kilometre nad zemou bola búrka, ktorá oheň zahasila a lietadlo na poslednú chvíľu núdzovo pristálo. Adamovič opísal, že pilot si dokonca prehryzol spodnú peru, keď sa neovládateľný stroj snažil dostať bezpečne na zem.

Zázračné mlieko

Tretíkrát osud zdvihol prst, keď herca postretlo onkologické ochorenie. Tvrdil, že sa z neho dostal bez chemoterapie, rádioterapie či chirurgického zákroku. „Áno. Hladovkou, počas ktorej som pil len debakterizovanú a demineralizovanú vodu, nasledovala špeciálna makrobiotická diéta. Pil som kozie mlieko, ktoré má antikarcinogénne účinky. Musí však byť fyziologicky teplé, ihneď po podojení. Na zadnom sedadle škodovky som si doviezol od jednej babky domov kozičku, choval som ju na balkóne, naučil som sa o ňu starať a dojiť ju. Rakovina patrí medzi choroby, ktoré si človek počas života takpovediac nakúpi. Treba ju z tela vyhnať,“ hovoril herec, pre ktorého sa stádo kôz po týchto strastiplných príhodách stalo novým zmyslom života. No, bohužiaľ, ako sa neskôr ukázalo, aj skazou...