Výpočet mamičiek a detí by bol dlhý, spomeňme len tú poslednú.  Je ňou bývalá plavkyňa Barbora Richterová, s ktorou už jedno dieťa má. Rovnako je na tom Andrea Heringhová, to znamená, že má od aktuálneho predsedu parlamentu tiež dve deti. Svoje deti miluje, hoci deliť čas medzi nimi spravodlivo je už asi ťažké. 

Aké bol dieťa Boris Kollár? Politik má za sebou oslavu narodenín a na facebooku jeho strany Sme rodina sa objavilo  špeciálne prekvapenie, ktoré mu kolegovia pripravili.  Oslovili jeho mamu Annu a tá mu pred kamerou zagratulovala. Vo videu prezradila toho viac. 

Vstávanie bol kríž

Anna Kollárová povedala, že bol pre ňu prirodzene v detstve najkrajšie, najmúdrejšie a najposlušnejšie dieťa. "Boli dni, keď  bolo horšie,  ked bol veľmi zlý, ale vyrovnalo sa to dňami, keď bol kľud a pohoda. Bol živý a bol výmyselník, ale dalo sa to vydržať." 

Posťažovala si, že mala s ním problém vstávať do školy keď už bol väčší. "V noci nechcel spať a ráno som ho nemohla dostať z postele," skonštatovala s tým, že to bolo zložité obdobie pre ňu, aby nemeškal do školy. "V škole bolo raz dobre raz zle... učiť sa mu nechcelo," povedala. Ale to, čo ho zaujímalo, tak si preštudoval. "Školu sme prežili," skonštatovala. 

Čo najhoršie vyviedol?


"Všeličo bolo. Ale pre mňa najhoršie bolo, že veľmi rád športoval, chodil na bicykli a boli úrazy. Raz si rozrazil celú sánku. Doniesol mi ho chlapec od susedov v plachte, že spadol z bicykla na obrubník. To bolo pre mňa najhoršie, tie úrazy. To bolo hrozné. Lyžoval v Červenj hviezde, aj tam som sa bála, aby k niečomu nedošlo," prezradila.

Čím mamu najviac prekvapil?

Anna Kollárová dostala otázku, čím ju Boris najviac prekvapil. Kto by očakával, že deťmi, bude sklamaný. Povedala však vetu, v ktorej môžu byť schované aj jej početné vnúčatá: "Borisko ma prekvapuje každý deň s niečím." Najviac ju ale  ma prekvapil, keď vstúpil do politiky. "No, on sa narodil v znamení Leva. To je taká povaha, že čo si on zoberie do hlavy, to zbytočne ja by som mala proti tomu niečo. "

Pochválila syna za to, že ešte predtým ako vstúpil do politiky, každému pomáhal. "On to  mal nejako zakódované, že musí. Ked zarobil nejaké peniažky, pomohol. Každý deň mu prišlo na rodičovský byt, kde sme všetci bývalli aj 5 – 6 listov. To bolo zúfalé, ako tí ľudia potrebovali pomoc. No Boris dával, dával pokiaľ mal, ale však aj on potreboval peniaze a už nevládal. Tak si povedal, že keď bude v tej politike snáď to pretlačí," povedala.

Dodala, že politika je panské huncútstvo a to, čo Boris chce, sa pretláča ťažko. "Ale vybral si, tak nech bojuje.  Ešte dobre, že chlapec má zdravý sedliacky rozum a ten ho neopustí pri všetkých  ďalších problémoch a že sa vždy bude stavať k veciam chlapsky. S politikou som nikdy nesúhlasila, je to kopec špiny ale prajem Boriskovi, aby mal pevné nervy a veľa zdravia."

Boro drž sa

Na záver povedala: „Borisko, ako ten čas uletel. Štrnásteho augusta bol krásny slnečný deň, keď som si ťa doniesla z nemocnice domov. Taký malý batôžtek si bol, urevaný, červený a s hrdzavými vlasmi. Dívala som sa na teba a vravela som si, bože, chlapče, čo z teba vyrastie. Ten život ubehol a už viem, čo z neho vyrástlo. Bože, dnes som stará baba a on v strednom veku, ale prajem mu veľa síl, nech urobí ešte dobré veci pre našich Slovákov a pre naše Slovensko.“