Juraj so svojou partnerkou, herečkou Zuzanou Kanócz (39), prechádzajú síce krásnym, ale náročným obdobím. Pred piatimi mesiacmi totiž herečka priviedla na svet dcérku Leylu, na ktorú už doma čakali päťročný Lucas a dvojročná Izabellka. A hoci si Juraj presne pamätá, ako deti svoju malú sestričku po príchode z pôrodnice hladkali a bozkávali, dnes sa vraj situácia trošku zmenila.

Učí sa od detí

„Teraz už na seba žiarlia. Je to však prirodzené a je na nás, aby sme im so Zuzkou dali najavo, že v rodine ich nikto nenahrádza a každý jeden člen má dôležité miesto,“ prízvukuje Juraj, ktorý na to, aby mal fungujúcu rodinu, nepotrebuje papier z matriky. A tak sú trojnásobní rodičia stále iba snúbenci.

Herec miluje pohyb, a keď ho nemá, je vraj nervózny. Preto sa naučil cvičiť aj pri deťoch. Používa ich ako závažie.
Zdroj: Archív J.L.

„Aj pri výchove sme so Zuzkou skôr také voľnejšie typy. Našťastie máme úžasné deti, citlivé a empatické. Často ma ony učia, ako sa zachovať v niektorých situáciách. Páči sa mi, že veľakrát sa pohádajú, ale v momente sa ospravedlnia – prepáč, naozaj ma to mrzí. To my dospelí zväčša nevieme. Nesieme si to v sebe, hádku musíme predýchať. Nedokážeme robiť rýchle strihy ako deti, že je to vlastne hlúposť a poďme sa normálne baviť, teda v detských očiach opäť sa hrať,“ vysvetľuje.

Jeho partnerka Zuzana ukrývala dcérku v bunde.
Zdroj: Archív J.L.

Úteky z postele

Herec netají, že so Zuzanou majú čo robiť, aby skĺbili prácu, výchovu a ešte sa navzájom nezanedbávali. „Vždy si sadneme a naplánujeme si týždeň alebo mesiac dopredu, kedy kto môže byť s deťmi. Ale keď mám medzi robotou hoci len hodinu čas, idem domov za deťmi. Mám pocit, že je to správne. Podľa mňa je to pre ženu vždy oddych, aj keď prídem iba na chvíľu. Minimálne cíti psychickú oporu. A ja som s deťmi rád. Nehovorím, že je to vždy iba zábava, ale bolo by sebecké nechať doma partnerku s tromi deťmi, nech sa stará. Zmýšľanie, že v pauze sa mi neoplatí ísť domov, tak idem na kávu, je pre mňa neprijateľné. Je to síce každého osobná vec, ale myslím si, že muži, ktorí utekajú pred rodičovskými povinnosťami, mali predtým utekať aj z postele.“

Bolo im dobre dvom, no bude im ešte lepšie trom – napísala ešte tehotná herečka k fotografii na svojom Instagrame.
Zdroj: Archív J.L.

Tato, tu si!

Päťročný Lucas už vníma Jurajovo povolanie a reaguje, keď ho vidí v televízii či v časopise. „Ja však popularitu veľmi neprežívam. So Zuzkou sa deti snažíme naučiť, že naša robota je rovnaká ako každá iná. Luky je už trošku väčší a bol so mnou už aj v divadle, ale že by sme mu zapínali im televízor s projektmi, v ktorých účinkujeme, to nie. Keď ma niekedy vidí v časopise, tak iba povie: Aha, tato, tu si, ale nechodí a nerozpráva všade, čo robí jeho otec,“ hovorí Juraj s úsmevom. A čo je na troch malých deťoch najnáročnejšie? Vraj aj keď je najšťastnejším mužom, nie vždy je jednoduché, keď mu nezvýši čas a texty sa musí učiť po nociach.