Ivana Gottová (43) sa s dcérkami Charlottkou (13) a Nellkou (11) ukryla pravdepodobne v sídle biznismena Leona Tsoukernika (45), ktorý bol dlhoročným priateľom jej manžela. Kráľ kasín, ako mu hovoria, žije v Čechách od roku 1993. 

Podľa reportérov českého Blesku, ktorí kedysi Tsoukernikovu pevnosť navštívili je to luxusná nehnuteľnosť, z ktorej sa dá kedykoľvek pohodlne odletieť vtuľníkom. Je samozrejme strážená ozbrojenou ochrankou. "Sám majiteľ Leon nás uviedol do obývačky, ktorá mala asi tristo metrov štvorcových, a po ponúknutí kávy privolal mobilom obsluhu. K dispozícii bol aj kuchár, pripravený splniť akékoľvek prianie," spomínal  redaktor Blesku. Na stenách viseli originály slávnych maliarov, vrátane Picassa či Josefa Ladu. Fotiť sa samozrejme nemohlo. Pokračovanie článku pod videom.

Leon Tsoukernik, ktorý kedysi začínal ako starožitník, je známy majiteľ obrovského kasína v Rozvadove, ktoré otvoril v roku 2003, a milovník pokru. Hrá ho veľmi slušne, zarobil na ňom minimálne tri milióny dolárov.  "Hrám, kedykoľvek, keď je kvalitná príležitosť," povedal pre české HN. "Nestretnete u nás žiadnych zúfalcov, ktorí sedia a gemblujú. Chodia sem ľudia rôznych profesií, ktorí majú často radi čísla. Veľa matematicky a ekonomicky nadaných ľudí má blízko k pokru," dodal. Okrem prvkov náhody, ktoré sa na výhre podľa Tsoukernika podieľajú 30 percentami, je tam 70 percent matematiky, teda logické myslenie, odhad situácií a ťahov dopredu.

Tsoukernik, ktorý pred tým, ako prišiel do Česka, žil v Toronte, vlastní viacero luxusných nehnuteľností, nechal si napríklad zrekonštruovať zámocké sídlo pri Mariánskych Lázňach, je aj mecenášom, ktorý pomáha nemocniciam či školám. Slabosť má aj na umenie. Hovorí česky, rusky, hebrejsky, taliansky, francúzsky, nemecky a anglicky.

Honosná Gottova vila na Bertramke za 1 942 000 eur na teraz osirela - Ivana Gottová býva inde.
Honosná Gottova vila na Bertramke za 1 942 000 eur na teraz osirela - Ivana Gottová býva inde.
Zdroj: archív

S Karlom Gottom sa pozná a priatelí dlhé roky, dával mu aj slušne zarobiť - maestro mu napríklad spieval v jeho kasíne počas novoročných osláv. Tsoukernik ho zato často vyvážal na svojej helikoptére. K sedemdesiatinám mu podľa českého Blesku zariadil luxusný pobyt v Monte Carle, pozval tam aj Michala Davida či Ladislava Štaidla.

Aj po oslave svojich osemdesiatín odletel Karel Gott zasa súkromným lietadlom Leona Tsoukernika do vily na Sardínii. Podľa Blesku práve tam vznikla jedna z posledných Gottových fotografií, ktorá ho zachytáva ako píše svoj životopis.