V týchto dňoch sa opäť častejšie spomínajú slová tolerancia, akceptácia, úcta k odlišnosti, právo na vlastný život. Malo by sa to týkať všetkých sfér našich životov. Ži a nechaj žiť!

Herečka a režisérka Tereza Nvotová, dcéra herečky Anny Šiškovej a režiséra Juraja Nvotu, tento rok napríklad otvorene vyjadrila postoj k materstvu. Deň matiek, ktorý oslavujeme na jar, môže byť aj príležitosťou, ako povedať, že to niekto cíti inak a nehanbí sa za to.

„Obdivujem všetky matky, ich obetavosť, starostlivosť a ochotu vzdať sa často svojho osobného života. Ja som sa však rozhodla, že matkou nebudem,“ prekvapila Tereza v statuse na sociálnej sieti s tým, že niekto ju za to bude odsudzovať a obviňovať z karierizmu, zo sebeckosti či z hlúposti.

„Lebo neviem, o čo prichádzam. Mne osobne je vcelku jedno, čo si myslíte, no nie je mi jedno, že týmto naša spoločnosť trápi ostatné ženy, ktoré nie sú alebo nemôžu byť matkami. Nechajte nás. Nevysvetľujte nám, aké je to super. Nepresviedčajte nás. Sme dospelé, vieme sa rozhodnúť samy,“ ohradila sa v máji režisérka, ktorá svoje myšlienky šírila ďalej naprieč spoločnosťou.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.