Viliam Alexander sám kopilotoval lietadlo, ktorým holandský kráľovský pár prišiel na prvú oficiálnu návštevu Slovenska. Ako píše redakcia Plus JEDEN DEŇ, panovník je vyškolený pilot a lietanie je jeho veľkým koníčkom. Po prílete nasledoval tradičný ceremoniál na nádvorí Prezidentského paláca, kde kráľovský pár vítala prezidentka Čaputová.

Keďže išlo o formálne stretnutie v priebehu dňa, hostitelia aj hostia si podľa toho zvolili primeranú úpravu zovňajšku. Kráľovná Máxima sa objavila v elegantných tmavomodrých šatách zdobených v páse výraznými gombíkmi a k tomu zladenom klobúčiku. Outfit doplnila o čierne lodičky a čierne rukavičky. „Kráľovná Máxima je povestná módna ikona, čo sa týka obliekania. Spolu so španielskou kráľovnou Letiziou a s princeznou z Walesu sa zaraďujú k najlepšie oblečeným aristokratkám v Európe,“ ozrejmila protokolistka Mária Holubová. „Správne zvolila veľmi striedmy, povedala by som až ,usadlý´ dress code. Pôsobila dôstojne a elegantne,“ poznamenala odborníčka na adresu outfitu kráľovnej Máximy.

„Holandský kráľ zvolil štýl nedbalej elegancie. Nedajme sa pomýliť, dopracovať sa k nemu je veľmi náročná cesta. Charizma a šarm z neho len tak sršia a navodzuje atmosféru, ako keby bol na súkromnej návšteve u dobrých priateľov. Sympatické!“ konštatovala Mária Holubová o Viliamovi Alexandrovi.

Ako ohodnotila slovenský pár? ›››