Moderátorka patrí k ženám, na ktorých čas akosi nie je vidieť. Akoby zastal. Najdôležitejším detailom, ktorý prirodzene omladzuje každú tvár, je úsmev a ten je jej prirodzenou súčasťou. Napriek tomu to už roky nemá ľahké najmä pre vážne zdravotné problémy dcéry Saskie, pre ktorú sa snaží urobiť prvé aj posledné. Krásu v tvári dokáže udržiavať aj láska a tento elixír má Andrea doma v podobe právnika Miroslava.

Hoci veľa robia aj gény, treba povedať, že k láske od dcéry, partnera a blízkych sa ako ďalší dôležitý prvok do skladačky radí pilates. Tomuto cvičeniu sa venuje už takmer desať rokov. Pre portál pluska.sk povedala, že je jej najobľúbenejším športom. „Štúdio, kam od začiatku chodím, má veľmi príjemnú rodinnú atmosféru, a tak to nie je veľký benefit iba pre telo, ale aj pre dušu. A, samozrejme, dúfam, že sa to moje pilatesovanie odrazí aj na motorike na staré kolená,“ dodala s úsmevom.

Zbytočne si nepridávať

Počas korony išiel pilates trochu bokom. Keď sme sa jej minulý rok na margo pandémie pýtali, či aj ona začala kváskovať, otužovať či skialpovať, zareagovala so smiechom: „Preboha, nie. Na toto naozaj nemám čas, ak sa dá, veci si uľahčujem a nechcem si zbytočne pridávať viac domácich prác. Nestíham iné veci, ktoré by som chcela, takže ak by som začala napríklad s kváskovaním, to by znamenalo, že sa so mnou niečo stalo. Kamarátke som povedala, že ak by ma to náhodou prepadlo, nech ma prefacká, že to nie som ja.“

V jej domácnosti nedošlo k veľkej zmene počas pandémie v zmysle, že by mali odrazu veľa voľného času. „Ja som mala v televízii ešte viac služieb ako zvyčajne a aj môj priateľ mal toho veľa. Musím priznať, že som si na začiatku stiahla nejaké aplikácie na cvičenie, keďže sa nedalo chodiť na pilates do štúdia, ale dlho mi to domáce cvičenie teda nevydržalo,“ priznala.

Bez cigariet a alkoholu

Vyzerať dobre na obraze patrí k Andreinej pracovnej náplni. A keďže sa už pomaličky blíži k päťdesiatke, využíva aj služby kozmetického salóna. „Používam mastné krémy a posledné roky chodím pravidelne na mezoterapiu, ktorá do hĺbky vyživuje pleť,“ prezradila pre portál zena.sk. Dodala však, že za dobrú pleť vďačí pravdepodobne genetike. „Okrem toho som nikdy nepila, nefajčila. Najmä cigarety mnohé ženy podceňujú, ale podľa mňa to zohráva obrovskú rolu v tom, ako bude vaša pleť vyzerať,“ povedala.

Vybrať si, čo chceme

Súčasná doba sa jej páči aj preto, že dáva ženám voľnosť v rozhodnutí, ako chcú vyzerať a akým spôsobom chcú starnúť – či zasiahnuť a niečo zmeniť, alebo len udržiavať čo najdlhšie to, ako vyzerajú. „To, či sa to druhým páči alebo nepáči, je druhá vec. Dôležité je, aby bol človek so sebou spokojný, a nezaoberať sa tým, čo si o tom myslí okolie. Mám kamarátky, ktoré odmietajú akékoľvek omladzovanie, mám aj také, ktoré prešli nejakými úpravami. Veľa sa o tom rozprávame a je super, že každá si môže zvoliť svoju cestu,“ povedala.

Jej cesta je zatiaľ prírodná: „Najnovšie skúšam masáž kameňmi guaša, a keďže vidím, ako prospieva mojej kamarátke tvárová joga, mám v pláne to skúsiť,“ dodala.

Na nasledujúcej strane nájdete 10 vecí, ktoré potrebujete vedieť o guaša (gua sha)