Vzťahy na pracovisku nie sú vždy príjemné, a údajne o šoubiznise to platí viacnásobne. Adela patrí medzi výrazné postavy nášho televízne sveta a priznala, že ani jej sa klebety nevyhýbajú. Niektoré prepočuje, ale sú chvíle, keď si autorov ohováračiek pekne podá.

Adela Vinczeová šokovala svojich známych. Keď ju ohovorili, urobila niečo, s čím nepočítali
Zdroj: RTVS

"Myslím si, že niektoré veci treba uviesť na pravú mieru a raz som to veru riešila. Ešte veľmi dávno ma poprosil jeden známy, či by som pre jednu veľkú automobilku neurobila otvorenie nejakej haly. Potreboval niekoho, kto vie po nemecky, bola to robota asi na hodinku. Súhlasila som a ani peniaze som za to nezobrala. Stalo sa však to, že tam prišiel aj vtedajší premiér Fico. Potom si ľudia začali po Facebooku vypisovať, že čo ja všetko za peniaze neurobím a moderujem pre Fica. Tak som si pozrela, kto všetko a čo tam popísal. Potom, keď som každého jedného stretla, tak som k nemu prišla a spýtala som sa, čo to vypisuje za nezmysly, keď ani nevie, o čo tam išlo. Vtedy ľudia habkajú, sú prekvapení, odkiaľ to viem a podobne," hovorí moderátorka a dodáva:  "Ale na druhej strane, keď ma niekto chce vidieť v zlom svetle, nemám s tým čo urobiť, pretože sa tak bude na mňa pozerať."

Adela niektorým ľuďom leží v žalúdku aj preto, že má úspech.
Adela niektorým ľuďom leží v žalúdku aj preto, že má úspech.
Zdroj: Emil Vaško

Napriek tomu, že sa o sebe občas dozvie zaujímavé pikošky, nemyslí si, že šoubiznis je zlý svet. Ani nie je presvedčená o tom, že si kolegovia z brandže hádžu polená pod nohy viac, ako v iných pracovných odvetviach. "Nemyslím si, že šoubiznis je taký. Vo všetkých oblastiach pracujú rôzni ľudia a keď má niekto nevyriešené vlastné veci, o to radšej obracia svoju nespokojnosť voči niekomu inému. Potom čaká na akúkoľvek chybu, na malú „paličku“, aby mal toho druhého čím „biť“. Viem rozlíšiť, kto ma kritizuje, pretože apriori ma chce kritizovať a teší sa, že si našiel nejaký dôvod, a kto ma kritizuje, pretože niečo nepochopil alebo nie je stotožnený s mojím názorom. Vtedy z toho necítiť hnev, ale konštruktívny názor."

Adela Vinczeová šokovala svojich známych. Keď ju ohovorili, urobila niečo, s čím nepočítali
Zdroj: screenshot youtube.com/watch?v=NNYds9DxxIk

Keď si na svoju adresu prečíta nejakú kritiku, zo začiatku má potrebu okamžite dávať veci na pravú mieru a vysvetliť, ako to myslela. No priznáva,že to je iba prvý pocit, ktorý rýchlo pominie. "V zásade sa tým nezaoberám, iba keď sa to v reálnom čase deje. Ale prvý pocit je ten, že to musím teraz všetkým vysvetliť, aby vedeli, ako to je. Potom mi hneď napadne, že som všetkým úplne fuk. Deväťdesiatdeväť percent ľudí v tejto krajine ani nevie, čo som kde povedala a urobila. Riešia si svoje veci a vnímajú ma cez celkom iné kontexty. Polovica ľudí sa ma ešte dnes pýta, ako je vo Fun rádiu. (Odišla z neho pred piatimi rokmi, pozn. red.) Takže ľudia ma nesledujú nejako plánovane a podrobne. Naozaj by bol veľký nezmysel myslieť si, že všetci o mne všetko čítajú. Možno dvadsať percent ľudí zachytilo niečo o mne v médiách a dve percentá to trápi a zaoberajú sa tým. A tie dve percentá by sa možno mali zamyslieť, prečo ich to trápi," dodáva s úsmevom Adela.