Ako vyzeral prvý deň doma v trojici?

Prvý deň bol zvláštny, lebo poobede som ešte musela ísť nakrútiť silvestrovské Spojky. A tie dve hodiny, čo som bola preč, som bola naozaj duchom menej prítomná. Stále mi bolo do plaču z tej silnej emócie a naozaj som chcela byť už doma.

Je niečo z praktických vecí v starostlivosti, čo vás prekvapilo, na čom ste sa aj zasmiali?

Že mi nesmrdia okakané plienky, že okúpané dieťa sa šmýka, že sa dajú odčítať typy vrieskaníc, že treba mať pri sebe vždy jedlo, hoc sa ide von len na polhodinu, lebo človek nikdy nevie. Inak ma asi nič veľmi neprekvapilo.

Komu voláte, keď máte pocit, že si neviete dať rady? Niekedy sa v okolí nájdu ľudia, ktorí radia, i keď netreba...

Znie to asi čudne, ale zatiaľ sme si vždy vedeli dať rady. Keď je niečo zásadnejšie, radíme sa s odborníkmi. Ale napríklad raz bábo zaspalo už tak na noc nečakane skoro a nemalo ešte poslednú dávku jedla. Tak som s kamoškou riešila, či treba spiacu osobu budiť alebo nie. Kamošky s deťmi sú vždy fajn. A mňa žiadne rady neotravujú, za každú sme vďační. Veľmi však ide o spôsob, ako je podaná. To je úplne kľúčové.

Dieťa je u vás právne zatiaľ len na „návšteve“, adopčný proces nie je uzavretý – musíte sa hlásiť úradom alebo k vám chodia kontroly?

Úrady chodia na plánované kontroly. Ale sú to veľmi milé kontroly. Tým, že dieťa ešte nie je právne naše, nemôžeme ani hovoriť žiadne ďalšie informácie.

Zmenili ste sa ako dvojica, je centrom len dieťa alebo máte stále aj ten svoj ostrov – „ty a ja“?

Určite to zasiahlo náš vzťah. Vždy som hovorila, že sa s Vikim vôbec nehádame asi aj preto, že nemáme deti. Ale teraz už občasná nervozita nastala. No vždy si to zas vieme v láske upokojiť. My máme ešte komplikáciu v tom, že nám obom ostalo veľa nezrušiteľných záväzkov. Keby sme boli len s bábom doma a neboli by žiadne iné záväzky, tak by sme to mali ešte oveľa ľahšie. Ale aj tak to zvládame super koordinovať tak, že sme s bábom vždy len my dvaja alebo jeden z nás.

Aký je Viktor v novej úlohe? Prekvapil vás niečím?

Je skvelý. Ale to ma neprekvapilo. Je o niečo odvážnejší a samostatnejší ako ja. Ja sa napríklad trochu bojím ísť s dieťaťom autom niekam sama. Viki vie všetko zbaliť, odšoférovať, vyriešiť. Ale dobieham ho veľmi statočne.

VO FOTOGALÉRII NÁJDETE FOTO KOČÍKA, AKÝ SI MANŽELIA ZADOVÁŽILI Z DRUHEJ RUKY.