Do Incheby sa opäť zišli milovníci tanečnej šou, ktorá sa postarala o umelecký zážitok. Opäť nechýbali vtipné výroky poroty a všetci tanečníci dokazovali, že tanec je pre nich vášeň.

To, že konečne pochopil, že tanec je aj o emócii, priznal napríklad Adam Bardy, ktorý si vyslúžil standing ovation. "Zistil som, že tanec musí byť spojený s emóciou, je to dej," povedal herec a vojak v jednej osobe, ktorý tentoraz dostal porotu aj vďaka dvíhačkám. "Krásne to bolo. Mamy, pošlite chlapcov tancovať, ten futbal je nafigu," povedala porotkyňa Tatiana Drexler. Nadchýnal sa aj Ján Ďurovčík, ktorý dokonca zahlásil: "Fakt som bol z toho v ri.i."

Ján Koleník ale opäť všetkých prevalcoval. V dokrútke priznal, že vydanú energiu dopĺňa poriadnymi dávkami nie veľmi zdravého jedla. "Strašne veľa jem. Sladkosti, pizze, fastfoody, veľa cukru," povedal. Jeho rituálom je pojedanie hroznového cukru, počas priamych prenosov zje kúsok hoci aj každých 10 minút. V eufórii z tanca dokonca povedal: "Je to zážitok. Tanec mi spôsobuje väčšie euforické pocity ako divadlo. Je to strašne zvláštne." A to je už čo povedať. Vysvetlil, že tanec bol v jeho živote skôr ako divadlo a bude jeho srdcovkou navždy. Divadlo prišlo až neskôr, vďaka škole. Adela na jeho výkona zareagovala, že je zrejme mimozemšťan. Tatiana Drexler povedala: "Vy ste mystérium. Ja som také niečo nevidela. Ste krásny, zrelý chlap, môžem to povedať, lebo som stará..."

Po piatom kole odišiel zo súťaže Michal Kovačič.